Teşekkür telgrafı

Seçim gezileri için Erzincan’ın Kemah ilçesine giden Akbulut heyeti akşam olunca kalacakları ve ertesi gün propaganda çalışmaları yapacakları komşu ilçeye gitmeye karar verirler.
Fakat komşu ilçede de otel yoktur.
Belediye başkanı:

-“Akşama kadar yorulduklarını ve komşu ilçede de otel olmadığını belirtip, Kemah’ta kalmalarını ve ertesi gün gitmelerini” önerir.

Akbulut ve heyetine bu fikir iyi gelir ve akşam heyetteki herkes evlere dağıtılır ve Akbulut’ta Belediye Başkanının evinde misafir edilir.

Ama gece vakti Akbulut’un çişi gelir. Tuvalet evin dışında ve her yer karanlıktır. Tahminen bulurum diye gece vakti ilerlerken, ayağı kapının yanındaki bir çiçek saksısına takılır, içinden çiçek kalıplaşmış toprağı ile fırlar çıkınca Akbulut’un aklına hemen iyi bir fikir gelir ve çiçek saksısının içine büyük çişini yapıp üstüne çiçeği toprağı ile geri oturtur.

Ertesi günü geç kaldıkları için apar topar komşu ilçeye geçerler.

Aradan 10 gün geçtikten sonra Ankara’ya dönen Akbulut:

-“Kemah Belediye Başkanına bir telgraf çekin misafirperverliği için teşekkür edin” der.

Gereken yapılır. Telgraf çekilir ama; çekilen telgrafa, aradan henüz bir gün geçmeden belediye başkanından yanıt gelmiştir.

–“Sayın Akbulut; Siz gideli taşındığımız 5. ev oldu, koku halen gitmedi, teşekkürü meşekkürü bırakın, nereye s*çtınız onu söyleyin yeter” der.

Yorumlar kapalıdır.