Tren yolunda

Adamın biri dul komşusu kadından her gün istemektedir. Ancak kadın bir türlü kabul etmemektedir. Ama adam bıkmadan usanmadan istemeye devam eder.

Sonunda kadın pes etmiştir. Ve kadın bir gün adama tamam kabul ediyorum der. Yalnız bir şartla;

– ”Şehir dışına çıkıp bu işi Tren yolunda yapacağız”. 

Adam şaşkınlık içerisindedir.

– ”Yav katım var, Yatım var nerde istersen orada neden Tren yolu”.

Dediyse de kadın şartından vazgeçmemektedir. Kadının dediği olur ve bir taksi’ye atlayıp şehir dışına çıkarlar. Taksiciyi gönderip tren yolunda rayların üstünde işe başlarlar. Tam işin doruk noktasında uzaktan bir tren gözükmüştür. Makinist bunları görerek başlar acı acı düdük çalmaya. Ama nafile bizimkiler istiflerini dahi bozmadan işlerine devam etmektedir. Makinist son çare olarak büyük bir gürültü ile frene asılır. Arkadaki vagonlar birbirine girmiş çoğu devrilmiştir. Ancak Makinist tamda kadın ile erkeğin bacakları arasında durmayı başarmıştır. Milyonlarca zarara neden olan bu durum karşısında Makinist bunları mahkemeye verir. Hakim şahitleri dinler, makinisti dinler ve son olarak da adamı dinleyip;

– ”Ehhh be evladım yaptığın iş tamam iyi güzelde madem ki Treni gördün devriliver yan tarafa işine orada devam et, neden yapmadın”.. diye sorar.

Adamda yanıtlar ve derki;

– ”Hakim bey valla o anda ben geliyom, kadın geliyo, Tren geliyo freni olan dursun”….

Yorumlar kapalıdır.